21 Şubat 2013 Perşembe

Gözalti Morluklari

Sanırım benim genlerimden geliyor bu göz altında ki morluklarım. Yada uyku düzensizliğinden kendini daha da belli ediyor şu son zamanlarda.
Sağdan soldan duyduğum birkaç yöntem vardı bu gözaltı morluklarını gidermek için ama yinede ben ufak çapta bir araştırma yapayım dedim internette, bunların içinden birtanesini yarından itibaren deneyeceğim. Etkisiz olursa bir başka şıkka geçeceğim.
Morluklar geçene kadar veya biraz daha hafifleyene kadar devam edeceğim, hangisi daha etkili olursa yine burada paylaşırım.
Nelerin iyi geldiğini aşağıda paylaşayım ki belki birilerinin işine yarar veya bu yöntemleri deneyip memnun kalanlar varsa bana da yardımcı olabilir :))


GÖZALTI MORLUKLARI İÇİN EVDE HAZIRLANABİLECEK ÖNERİLER

Salatalıkla gözaltı morluklarının görünümünü azaltmanız mümkün. Üstelik hazırlaması 1-2 dakikanızı alacaktır. Sulu bir salatalığı ince ince dilimleyin ve gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. 

Limon ve domates suyuyla hazırlayacağınız maske en etkili çözümlerden biridir. Eşit miktarda limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta boyunca günde 2 kere göz altlarına sürün.

Elma terapisi yaparak gözaltı morluklarınıza son verin; Elmaları rendeledikten sonra suyunu sıkarak, içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyun ve gazlı bez ile arasını sararak sorunlu olan gözaltı morlu bölgelerimize uygulayın. Bu uygulamanın haftalık olarak 3 gün yapılması tavsiye edilmektedir.

Patates dilimlerini salatalık dilimleri gibi gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletmek zamanla gözaltı morluklarını hafifletecektir.

Soğuk sallama çay poşetleri hem gözlerinizin yorgunluğunu alır hem de morlukları hafifletir. Çay poşetlerini kullandıktan sonra soğumasını bekleyebilir ya da soğuk suya batırarak kullanabilirsiniz.

Soğuk süt, gözaltı morlukları için en kolay çözümlerden biri. Soğuk süte batırdığınız pamuk parçalarını gözlerinizin üzerine koyup 15-20 dakika kadar bekletin.

fotokaynak:http://www.annecocuk.co/goz-alti-morluklari/
yazıkaynak:http://www.haber7.com/bakim/haber/981890-goz-alti-morluklarinizdan-nasil-kurtulabilirsiniz

3 yorum:

  1. Limon da domates de asit içerir göz çevrenize sürmeden önce iyi düşünün derim:)

    YanıtlaSil
  2. Pearl Fairy: Uyarın için teşekkür ederim bende şuan patatesle başladım işleme :))

    YanıtlaSil